Pierwszy raz dostępny w Polsce kurs holistycznego masażu peruwiańskiego!! 

Technika stworzona przez masażystę oraz instruktora masaży pochodzącego z Peru - Ricardo Florez.

Czym charakteryzuje się masaż holistyczny:

"Przez długi czas byliśmy przekonywani, że jesteśmy tylko ciałem i umysłem. Jest jednak taki aspekt naszej istoty, który obejmuje nas całkowicie – dusza. Podczas mojej pracy oraz rozmów z ludźmi w czasie zabiegów w SPA w Europie i Peru odkryłem, że to co tworzy holizm podczas masaży to również emocje, język, zaufanie, środowisko, temperatura, psychologia i filozofia. Następnie łączę holizm ze słowem “masaż”, który dla mnie jest sztuką dotyku i kontaktu z drugim człowiekiem. Pracuję nie tylko na ciele fizycznym, ale też na płaszczyźnie duchowej, emocjonalnej, dając poczucie bezpieczeństwa i szczęścia.

Kiedy odpowiednio zharmonizujemy, połączymy znaczenie tych dwóch słów możemy dotknąć serc i poruszyć najgłębsze zakamarki duszy podczas naszych masaży. Poprzez tego rodzaju masaż dajemy im szansę na spotkanie z nimi samymi, w ich świętym miejscu. Miejscu tak często zapomnianym, zakurzonym i zaniedbanym. Odkrywamy przed nimi na nowo ich miejsce mocy, spokoju, harmonii i relaksu. 

Masaż holistyczny może odbywać się przy użyciu oleju lub bez, w ubraniach lub nago, przy akompaniamencie relaksacyjnej, spokojnej muzyki i aromatycznych zapachów. Zadbajmy, aby w czasie masażu nie rozpraszały nas niechciane dźwięki (telefon komórkowy, tramwaj, rozmowy innych) oraz przeszkody na ciele (biżuteria).

Masaż holistyczny jest dla mnie wszystkim – mając na myśli “wszystkim” chcę powiedzieć, że każdy jest piękną energią bez limitów i ograniczeń jest jak wszechświat bez końca a życie jest cudnym doświadczaniem siebie."
Ricardo Florez

Masaż Peruwiański:

Jest to masaż, podczas którego pracujemy nad całym ciałem, duchem i umysłem z różnymi jego emocjami. Wykorzystuje się różne olejki, esencje oraz różnorodne rośliny lecznicze pochodzące z Andów, których zapachy relaksują ciało całkowicie i pozwalają na swobodny przepływ energii. Pomaga on połączyć się z naturą i wszechświatem, skupiając się na tym, co materialne i niematerialne poprzez dotknięcie również sfery duchowej i psychologicznej. Sprawia, że ciało łączy się z tym co je otacza, z 4 podstawowymi żywiołami, co budzi i pozwala doświadczyć nowych, niezwykłych doznań.

Jest to holistyczny masaż, w którym używamy ciepłych, aromatycznych olejków ułatwiających pozbycie się stresów zaprzątających nam głowę. Ważnym jest, aby klient przed masażem wziął trzy głębokie oddechy – aby się zrelaksować i przygotować ciało do bycia masowanym. Masaż Peruwiański jest masażem silnie relaksującym stąd w pierwszych ruchach skupiamy uwagę na masowaniu karku, głowy, kręgosłupa żeby kolejno przejść do masowania całego ciała. 

Jest to technika stworzona przez Ricardo po 12 latach doświadczeń w pracy w Wellness Spa na terenie Peru oraz Europy. Za każdym razem, gdy Ricardo poznawał nowe techniki dodawał coś do swojego autorskiego masażu tak aby go jeszcze bardziej ulepszyć. Masaż dla Ricardo jest sztuką pięknego dotyku, za każdym razem stara się dać z siebie jak najwięcej, aby jego klienci byli zadowoleni, uśmiechnięci, pozbawieni stresów i szczęśliwi po masażu. 
Masaż Peruwiański wykonywany jest na łóżku do masażu, tak aby masowany oraz masujący czuł się komfortowo oraz wygodnie. W pomieszczeniu musi być ciepło i cicho tak, aby klient czuł się komfortowo.

“W dzisiejszych czasach jest wiele różnych rodzajów masaży – nadszedł więc czas abym i ja podzielił się moją techniką, ruchami, dotykiem który pomaga innym. Pochodzę z Peru i w tym pięknym masażu chcę się również podzielić moją kulturą i filozofią Inków.”
Ricardo Florez


Cykl szkoleniowy składa się z czterodniowego kursu (30 godzin), i odbędzie się w dwa weekendy 9-10 czerwca oraz 24-25 czerwca. 


Plan kursu:

Część teoretyczna z praktyczną będą łączone, przeplatane i uzupełniane. 

1. Część teoretyczna
- historia peruwiańskiego masażu holistycznego wg Ricardo Florez,
- rodzaje masaży, charakterystyka masaży dostępnych w SPA,
- podstawowe przypomnienie anatomii człowieka – „w pigułce”,
- ciało, umysł, emocje, energia kwantowa.

2. Część praktyczna
- wymiana masażu w parach – dawanie i branie odczucie jak się daje i bierze, 
- masaż poszczególnych części ciała.

"Wiedza jest bardzo ważna, ale kluczem jest umiejętność jej wykorzystania."

Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują imienny certyfikat oraz materiały szkoleniowe.

Prowadzący: 
Ricardo Florez pochodzący z Peru certyfikowany terapeuta i instruktor masaży. Od ponad 12 lat rozwija swoje umiejętności w Europie oraz Peru. Masaże w jakich się specjalizuje: tajski, balijski, peruwiański, lomi lomi, shiatsu, refleksologia stóp, Deep tissue massage, terapeutyczny, szwedzki, udvartana. Przeprowadził wiele kursów w Polsce oraz Peru. Prywatnie pasjonat podróży i gotowania. Interesuje się medycyną naturalną, biologią, fizyką kwantową i filozofią. W wolnym czasie medytuje i uczy się języków obcych, w tym języka polskiego, który jest już na bardzo dobrym poziomie.

Więcej informacji o prowadzącym i kursach jakie prowadzi: 
http://warszawa-instruktor-masazu.blogspot.com/2017/07/najlepszy-kurs-masazu-w-polsce.html
http://perudayspa.blogspot.pe/


TERMIN:

część I (15h) 9-10 czerwca 2018r., w godz. 10:00 – 18:00
część II (15h) 24-25 czerwca 2018r., w godz. 10:00 – 18:00

MIEJSCE:
Akademia Rozwoju DalejMama, ul. Marca Polo 9 (Osiedle Olimpia Port), Wrocław, www.dalejmama.pl

INWESTYCJA: 

1790zł – przy zapisie i wpłacie zadatku do 20 maja 2018
1990zł – przy zapisie i wpłacie zadatku po 20 maja 2018

Zadatek 300zł (zwrotny tylko w przypadku odwołania kursu przez organizatora)

ZAPISY: 
Aby zapisać się na warsztaty prosimy o wypełnienie formularza: 
https://goo.gl/forms/78H8t2wQ0A2ns7Tr2

W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymają Państwo potwierdzenie uczestnictwa wraz z danymi do przelewu. 


*Grupa szkoleniowa liczyć będzie max 8 osób (ze względu na komfort kursantów oraz prowadzącego). Na kursie nie będzie modeli – masaże wykonywane będą na zmianę na uczestnikach. Każdy uczestnik proszony o zabranie ze sobą 1 dużego ręcznika oraz 1 malutkiego do zakrycia twarzy.

**Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń oraz wpłat. Gwarancją rezerwacji jest uiszczenie zadatku na podane w potwierdzeniu zgłoszenia dane