DZIKA KOBIETA – BLISKIE SPOTKANIA
 

Dzika Kobieta – to określenie archetypu kobiecej psychiki. Kobiety, która żyje w zgodzie ze swoją naturą, pierwotnym instynktem, kieruje się głęboką intuicją, wyraża się wprost ze swej macicy, ma dostęp do pradawnej mądrości, ma otwarte serce i moc twórczą.

Bliskie spotkania, ponieważ z bardzo bliska przyjrzymy się Dzikiej Kobiecie w jej naturalnym środowisku, czyli we wnętrzu siebie, wyruszymy w podróż w głąb siebie. Jako drogowskaz posłużą nam opowieści, baśnie zawarte w książce „Biegnąca z wilkami”, poprowadzą nas poprzez inicjacyjne momenty występujące z życiu każdej kobiety. Bliskie, ponieważ spotkamy się blisko z innymi kobietami. W atmosferze życzliwości, zaufania, autentyczności pojawia się przestrzeń do bezpiecznego eksplorowania nieznanych pokładów psychiki. Poprzez opowieści o kobietach będziemy czerpać z uniwersalnej mądrości kobiet.


Spotkanie I
Wskrzeszenie Dzikiej Kobiety – śpiewanie nad kośćmi

Jest to pierwsze spotkanie, wstępne do całego cyklu zatytułowanego Dzika Kobieta – Bliskie Spotkania, inspirowanych książką Clarissy Pinkoli Estes „Biegnąca z wilkami”. 

O czym?

„Mówi się, że jest na pustyni takie miejsce, gdzie duchy kobiet i wilków spotykają się na przecięciu czasów.”

Pierwszą opowieścią, z jaką się spotkamy jest „La Loba” – zbierająca kości na pustyni, by nad nimi śpiewać i wskrzesić to, co pozostało z naszej dzikiej duszy i przywrócić jej żywą postać.

"Śpiewać, to znaczy mówić głosem duszy". Na pierwszym spotkaniu:
- określisz swoje potrzeby, pragnienia
- nazwiesz tęsknoty
- w nich jest klucz do duszy
- skontaktujesz się z tą częścią Ciebie, która tęskni – ona wskazuje drogę i może zaprowadzić Cię do spełnienia, otrzymasz od niej wskazówkę
- wyśpiewasz pieśń duszy
- poznasz siłę, która przywiodła Cię na warsztat
- posłuchasz, co w duszy gra innym kobietom
- poznasz mnie, zadasz mi pytania
- przynieś ze sobą coś, co znajdziesz po drodze i to przyciągnie Twoją uwagę

Będziesz mogła zdecydować czy chcesz uczestniczyć w całym procesie, kolejno baśń za baśnią czy też skorzystasz z wybranych baśni. Kolejna baśń, którą się zajmiemy to „Sinobrody”.
Spotkania odbywają się w cyklach tematycznych dotyczących baśni, z jedną baśnią pracujemy przez 3-4 kolejne spotkania (wtorki, g. 18.00-21.00) lub weekendowo (jeden weekend w miesiącu).
Każda baśń zawiera w sobie ogólne przesłanie, a na głębszym poziomie każdy z bohaterów symbolizuje poszczególne części naszej Jaźni. W niektórych zawarte jest kilka momentów inicjacyjnych, stąd jedną baśnią zajmujemy się przez kilka kolejnych spotkań, by głębiej dotknąć tematu i pozwolić mu ugruntować się w psychice.
Pracujemy metodami aktywnymi, tzn. wykorzystujemy słowo, obraz, dźwięk, ciało, opowiadamy, piszemy, rysujemy, malujemy, słuchamy, śpiewamy, odgrywamy, wspieramy się. Każde spotkanie będzie opierać się na ćwiczeniu, pracujemy indywidualnie, w parach, w grupie.

Poczytaj na: 
Dzika Kobieta - Bliskie Spotkania


Kiedy? Gdzie? Za ile?
16-17 IX 2017r. 
sobota g. 10.00 – 18.00 (z przerwą na obiad), niedziela g. 10.00 – 16.00 (z przerwą na obiad)
Akademia Rozwoju DalejMama, ul. Marca Polo 8
Koszt: 390 zł, zapisy do 3 IX – 350 zł

Zapisy i szczegółowe informacje:
e-mail: anna_rogowska@vp.pl
tel. 793 417 813


O NAS
Anna Rogowska - Moja osobista droga prowadzi mnie ścieżkami, które łączą ciało, umysł i ducha. Pomagam kobietom odnaleźć drogę do swej pierwotnej natury. W tym co robię, towarzyszą mi trzej Sprzymierzeńcy: Ciało, Umysł i Emocje a prowadzi Tajemnica ukryta w snach, baśniach oraz historie, które płyną z ciała.
Z wykształcenia jestem psycholożką, pracuję w nurcie psychologii zorientowanej na proces, to metoda, która czerpie ze snów, mitów, baśni. Zajmuję się także malowaniem intuicyjnym Vedic Art. oraz terapią manualną (pracuję poprzez masaże, głównie Lomi Lomi Nui, masaż miodem). Uwielbiam przyrodę, gotowanie, zbieram zioła. Z pasji do baśni uczyniłam nurt swojej pracy. Prowadzę warsztaty rozwojowe inspirowane baśniami o momentach inicjacyjnych w życiu kobiety. Zajmuję się obszarem kobiecości, wewnętrznym dzieckiem, uzdrawianiem traum oraz realizowaniem swojego potencjału. 

Agata Bargiel- Od wielu lat zgłębiam tajniki psychologii głosu. Do głosu podchodzę w sposób holistyczny łącząc pracę z emocjami ciałem i umysłem. Towarzyszę w odkrywaniu mocy głosu i jego siły transformacji. Z Anią połączyła mnie ścieżka psychoterapii procesu, miłość do pracy z kobietami, wiara w uzdrawiającą moc opowieści i wiele innych magicznych splotów. 

Więcej: 
http://mocglosu.pl